• Ново
Miaенски Miabella 1. Carat T.G.W. Амерагд и багета-сек аметист и дијамантски акцент 10kt бело злато 3-камен прстен

Miaенски Miabella 1. Carat T.G.W. Амерагд и багета-сек аметист и дијамантски акцент 10kt бело злато 3-камен

Buyers rating:
DEN 5376.00

Износ

Донесете боја и искра на вашиот изглед со овој раскошен мијабела смарагд и аметист дијамантски акцент со 3 камени прстен. Изработено во бело злато, овој пенлив прстен има смарагд-исечен, аметистички скапоцен камен со аметист (7х5мм), прекриен со два кружни, дијаманти поставени од г. Gemемстони (4x2mm) во драматичен дизајн. Полиран до совршенство, овој класичен треперлив прстен има навестување за модерна елеганција за тоа. Направено во 10kt бело злато. 1.06 CT T.G.W. Аметист. Аметист сечење : смарагд и багета. 0.02 CT T.W. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. 3-камен прстен. Ширина на опсегот : 1,7мм. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Стерлинг сребрени пити CZ обетки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Стерлинг сребрени пити CZ обетки

Обетките на Стерлинг Сребрен Кити Студи се омилени на сите Необичното писе е обложено во кубна циркониј

DEN 1.67