• Ново
Дијамант-акцент 10kt розово злато контура полу-венчаница свадбена свадба

Дијамант-акцент 10kt розово злато контура полу-венчаница свадбена свадба

Buyers rating:
DEN 5487.84

Износ

Таа секогаш ќе го богатува овој прекрасен свадбен бенд на контурата на мијабела дијамант, кој искра во бурното розово злато. Овој зачудувачки прстен има 17 акценти со бел дијамант, поставен од бел дијамант (G-H, I1-I2) кои треперливи по опсегот. Овој прекрасен прстен е засилен со високо-поли-финиш. Накит за мијабела : Совршено парче накит е специјално и зачудувачки, ве придружува за живот. Со над 30 години искуство во создавање на убав накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Lifeивотот е симфонија, слави го! Мијабела дијамант-акцент 10kt розово злато контура Полу-вендиска свадбена бенд : Изработена во 10kt Rose Gold0.07 Ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I1-I2 High Полирана.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Империјал 3 8ct TDW Diamond 10K Rose Gold Halo Bridal Set
  • Ново
Мислење на купувачите:

Империјал 3 8ct TDW Diamond 10K Rose Gold Halo Bridal Set

Со стил и искра, овој сет на невестински дијаманти е шармер Побарајте ја раката со елегантниот дијамант�

DEN 6384.00