• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Октагон, бело, создаден прстен за ангажман со 3-камен со 3-камен, стерлинг сребро од 3-камен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Октагон, бело, создаден прстен за ангажман со 3-камен со 3-камен, стерлинг сребро

Buyers rating:
DEN 4912.00

Износ

Овој прекрасен Миабела Вајт го создаде прстенот за ангажман со три-камен на Моисанит е идеален за секој што сака екстравагантни додатоци. Изработено во бујно сребро сребро, овој дизајнерски прстен има поголем октагон-ачер-сек (8x8mm) бел поставен бел создаден моисанит скапоцен камен, граничи со два помали идентични создадени камења од моисанит (4,5х4,5 мм). Засилен со полирана завршница, овој прекрасен прстен е совршен подарок за посебен некој или самите себе. Овој прстен ја олицетворува женственоста и е совршен за секоја прилика направена во сребро. 4 CT T.G.W. Белиот создаде моисанитни скапоцени камења. Белиот создаден пресек на Моисанит : Октагон Ашер. Бело создадено Moissanite Големина : 8x8mm, 4,5x4,5 mm. Столки со камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,6мм. 3-камен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози