• Ново
Империјал скапоцен камен 10K розово злато смарагд исечен зелена аметист КТ два дијамантски ореол, поделен женски прстен

Империјал скапоцен камен 10K розово злато смарагд исечен зелена аметист КТ два дијамантски ореол, поделен

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Изработено во злато од розово 10к, овој прстен го прикажува смарагдно исечено зелено аметистички скапоцен камен, поставен во центарот на разделената шанка. Емералдска форма рамка со тркалезни дијаманти го обвиткува централниот камен. Тркалезни дијаманти ја украсуваат сплит -шанката додавајќи искра. Завршено на светло полиран сјај, овој привлечен зелено-аметист и дијамантски ореол прстен за жени е сигурно дека ќе биде вреден додаток што би сакала да го има во својата колекција. Оригинална зелена аметист на смарагд, пријатна заситеност на зелена боја . издолжена камења исечена во големина 12x6 mm, што го привлекува вниманието . цврста поставка од злато 10 K со природен дијамантски акцент од 1/5 CT TDW.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Стерлинг сребрени пити CZ обетки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Стерлинг сребрени пити CZ обетки

Обетките на Стерлинг Сребрен Кити Студи се омилени на сите Необичното писе е обложено во кубна циркониј

DEN 1.67