• Ново
Трговска марка ликовна уметност „маслинови дрвја“ уметност од Винсент ван Гог

Трговска марка ликовна уметност „маслинови дрвја“ уметност од Винсент ван Гог

Buyers rating:
DEN 639.52

Износ

Уметник : Винсент ван Гогсубјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има поле на маслинови дрвја во импресионистички стил. Винсент Ван Гог беше холандски пост-импресионистички сликар чија работа, забележителна за својата груба убавина, емоционална чесност и смела боја, имаше далекусежно влијание врз уметноста од 20 век. Тој продаде само една слика за време на неговиот живот, и беше малку познат на уметничкиот свет во моментот на неговата смрт, но неговата слава се зголеми брзо после тоа. Неговото влијание врз експресионизмот, фавизмот и раната апстракција беше огромно, и може да се види во многу негови дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. поле на маслинови дрвја во стил на импресионистички.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Дистрибутер капа Baldwin PT66-HD
  • Ново
Мислење на купувачите:

Дистрибутер капа Baldwin PT66-HD

Baldwin Filters, бренд на Parker Engine Mobile Atermarket Division (EMAM), е глобален снабдувач на производи и услуги за филтрација Н�

DEN 1225.60
Лесни улични сандали на Еспадрил
  • Ново
Мислење на купувачите:

Лесни улични сандали на Еспадрил

Супер привлечна сандала, Стејси од Лесна улица има клин завиткан од јута што се флексира за вашето задов

DEN 1.33
Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска
  • Ново
Мислење на купувачите:

Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска

Мистеријата за тоа како да се облекуваме случајно и удобно се решава благодарение на оваа џемпердоо маи

DEN 3.33
опопси бебе сино слон wallид мурал
  • Ново
Мислење на купувачите:

опопси бебе сино слон wallид мурал

Бебе сино слон wallид uralид од Опопси Бебе слонови во нијанси на сина и сива боја, некои со слатко шарени уш�

DEN 1343.84