• Ново
Енергетски стоп Предниот и задниот геометски обложен сопирачки комплет CRK4148

Енергетски стоп Предниот и задниот геометски обложен сопирачки комплет CRK4148

Buyers rating:
DEN 3259.84

Износ

Геометната подлога за сопирачка на Powerstop и комплетот за ротор има влошки со сопирачките со ниска праба, спречува 'рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете комплет за сопирачки со сопирачки на Powerstop! Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK4148. Влошките и роторите на сопирачките во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема. Овој комплет вклучува збир на геометни обложени ротори на сопирачките, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси. Сопирачка подобро со со керамички формули со ниска праба. Геометните обложени ротори се спротивставуваат на прашината на сопирачката и заштитуваат од 'рѓа. Fits : Ford Mustang 2014-2011.

Декларирани својства

Најдобри предлози

DesignArt во Quartzиден часовник во кварц
  • Ново
Мислење на купувачите:

DesignArt во Quartzиден часовник во кварц

Прекрасен додаток на кој било дом или канцеларија, овој часовник на Cournидот на езерската куќа е направен

DEN 0.33
Без граници на врвот на јуниорите
  • Ново
Мислење на купувачите:

Без граници на врвот на јуниорите

Овој кул и удобен влечење на врвот од без граници го одржува вашиот случајен изглед тотално на точка Спа

DEN 296.00
Animalивотно Аст Арт
  • Ново
Мислење на купувачите:

Animalивотно Аст Арт

Донесете непосредна каприц до вашиот декор со шумска мечка за бебиња, врамена уметност Нијанси на кафеа

DEN 1.00