• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ платно уметност од Никол Дитц, црна мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ платно уметност од Никол Дитц, црна мат, дрвена

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Уметник : Никол Дитзсубјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Облаци на дождовни бури“ Арт од Никол Дитц, Црна мат, дрвена рамка : Уметник : Никол Дитц. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко парче има сина, сива и тен боја на текстурирана површина. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Перл пушан од предиво од Глиц Мохаир
  • Ново
Мислење на купувачите:

Перл пушан од предиво од Глиц Мохаир

Глиц Мохаир, Перлпушан од Перл Марија МаксимГлиц Мохаир предиво Ова предиво со мала тежина е омилено! Со

DEN 3.00