• Ново
Трговска марка ликовна уметност „сам како волк“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „сам како волк“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, рамка за бреза

Buyers rating:
DEN 383.84

Износ

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „сам како волк“ платно уметност од Роберт Фаркас, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има силуета на завива волк во рамките на цртежот на главата на волкот. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност

Оваа чудна градинарска wallидна уметност е ликовна уметничка платно печатење од уметничкиот колектив Ма�

DEN 3.00