• Ново
Ултра внатрешна боја и буквар за внатрешни работи, црна, полу-сјај, галон

Ултра внатрешна боја и буквар за внатрешни работи, црна, полу-сјај, галон

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Премиум перформанси на боја по одлична цена. Оваа врвна квалитетна внатрешна боја нуди одлична покриеност на бојата во боја и скриена и е многу издржлива. Ултра внатрешната боја на Colorplace® обезбедува чистачка боја на боја за излевање, скали и прскања. Функцијата Paint & Primer овозможува ултра внатрешна боја на Colorplace® да се применува директно на повеќето претходно насликани или неоткриени суви wallидови, гипс, asonидање и небесно дрво без употреба на посебен буквар. Подготвени за употреба на премиум внатрешна боја и буквар. Високо издржлива и чистачка внатрешна боја. Обезбедува одлична скривка за покривање на постојната боја на боја. Обезбедува финиш за боја отпорна на мувла. Брза сушење внатрешна боја (30-60 минути). Подготвени за повторна употреба за 2-4 часа. Опфаќа до 400 квадратни метри по галон боја. Лесно расчистување со сапун и вода. Идеално за подготвени за сликање, внатрешни wallsидови, тавани или трим составени од нов или претходно насликан сув wallид, гипс, asonидање, дрво и метал.

Декларирани својства

Најдобри предлози