• Ново
Miaенски Карат Карат Т.В. Паралелно багета-исечен и тркалезен дијамант Стерлинг Сребрен кластер за невестински прстен

Miaенски Карат Карат Т.В. Паралелно багета-исечен и тркалезен дијамант Стерлинг Сребрен кластер за невестински

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Ако вашиот партнер сака прекрасен накит, тогаш овој сет за невестински прстен во Миабела Кластер е совршен избор. Изработено во бујно сребро сребро, овој гламурозен прстен прикажува шест паралелни багета-исечени, дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) и шест дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) сместени во кластер во центар. Полиран до брилијантност, овој два сет на прстени е сигурно да ја натера да плаче со радост. Направено во сребро. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : Паралелна багета и круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Бенд со : 3,3 мм. Кластерски невестински прстен сет. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Mens Cobalt Step Edge Hammered Finish Finish Band - Mens Ring
  • Ново
Мислење на купувачите:

Mens Cobalt Step Edge Hammered Finish Finish Band - Mens Ring

Кога ќе го погледнете заедно, секогаш е мода напред и функционална Овој висок полски опсег од 8мм сребре�

DEN 608.00