• Ново
Aukfa Tufted Velvet Sofa Couch, 83 тапациран тросед од Честерфилд со заоблена златна нога на рака, седиште големи удобни каучи софи за дневна соба, бела

Aukfa Tufted Velvet Sofa Couch, 83 тапациран тросед од Честерфилд со заоблена златна нога на рака, седиште

Buyers rating:
DEN 9599.84

Износ

Овој кадифено тросед им овозможува на гостите да седат во олицетворение на удобност и стил. Овој тросед е само нешто што треба да го покаже вашиот стилски стил, истовремено обезбедувајќи целосно уживање за сите кои имаат доволно среќа да се опуштат на своите канали за тафтирани места. Мекиот, крем во боја на кадифето тапацир додава убава боја на вашиот простор и се чувствува одлично против вашата кожа, додека златните раце и нозете од не'рѓосувачки челик му даваат модерно чувство .. Врвен материјал - луксузен кадифеен тапацир - стручно тапациран во врвен квалитет на кадифена ткаенина - кадифната текстура на овој кадифе создава богато и луксузно чувство. Честерфилд стил-дизајниран со традиционалниот стил на Честерфилд. Подготвување помеѓу современиот и традиционалниот, модерен преоден дизајн обезбедува огромна естетска разноврсност што треба да се користи во рамките на речиси секоја декорација .. Пријатна и долговечност-Плушајте мулти густина пена Пополнување овозможува меко, но сепак поддржувачко седиште. Вие и вашите гости ќе се опуштите во удобност и стил .. Индивидуални перничиња за седишта-со индивидуални перничиња за седишта, испуштени со вашата удобност во умот, овој тросед е удобен колку што е стилски, ако не и повеќе. Индивидуалните перници обезбедуваат дека секое лице што седи на софата ја добива можноста за удобност. Цврсто и занаетчиството-слободно да се опуштите на троседот со сигурност дека сте добро поддржани; Нозе од не'рѓосувачки челик и издржлива дрвена рамка помагаат да се понуди максимум. оптоварување од 750 lb; Подножјето вклучени ги Заштитете ги вашите подови од гребнатини .. Спецификација : . Капацитет на тежина : 800 фунти. Потребно е склопување од 40 минути. Материјал за тапацир : кадифе. Материјал за рамки : Цврсто дрво+иверица. Изградба на седишта : Пролет на џеб+сунѓер. Материјал за нозе : златен не'рѓосувачки челик. Отстранлив потпирач за грб : Бр. Отстранлив капа на потпирачот за грб : Бр. Отстранлива перница : Да. Отстранлив капак за перница : Бр. Густина на пена : 1,7 фунти ./cu.ft. Комплетот вклучува : Софа. Гаранција на производот : Перница од 1 година на седиштата со пена со висока густина, што ја прави троседот поудобно за седи . Цврста конструкција. Конструиран со рамка од тврдо дрво, троседот е издржлив и нуди долг животен век . Софа за дневна соба - Погоден за домови и станови, овој луксузен тросед ги надополнува средниот век, модерен, украсен декор и современ декор.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Gus Sleeper сегментална софа јаглен
  • Ново
Мислење на купувачите:

Gus Sleeper сегментална софа јаглен

Сетот вклучува : Еден (1) Сегментален заспан, сегментална тапациран во луксузно мек јаглен Chenille rtrundle Един

DEN 7999.84