• Ново
Уметнички ткајачи Бланш 8'9 Квадратна област килим

Уметнички ткајачи Бланш 8'9 Квадратна област килим

Buyers rating:
DEN 1555.20

Износ

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклучителен дизајн на колекцијата Бланш сигурно ќе зрачи со чувство за раскошен дизајн во вашиот дом. Стручно направени во Египет, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Одликувајќи се со прекрасен граничен дизајн, овој килим е совршен додаток на кој било простор. 100% олефин. Машина ткаена во Египет. Без куп. Висина на купот : 0,10 ". Внатрешен/отворен безбеден. Моден и еклектичен, оваа колиба стилизирана килим додава елегантен изглед на вашиот простор . сива. Нијанси на мудрец, крем, црна. Во колекцијата. Уметност на јазол. Совршена за секое поставување на отворено : покрај базенот, покриен двор, задниот двор или палубата . Оваа колекција на килими на отворено се создава со елементи на отворено. Ако се извалка, едноставно исплакнете со градинарско црево!. Функционален не куп нема да ги попречува вратите и може да биде совршено поставен под сет на внатрешен двор . препорачана е подлога за килими.

Декларирани својства

Најдобри предлози

LOMAKNOTI RHANE ALMURZ 5 '7' GREAR ORIENTAL INDOOR AREATION
  • Ново
Мислење на купувачите:

LOMAKNOTI RHANE ALMURZ 5 '7' GREAR ORIENTAL INDOOR AREATION

Овој стилски потресен килим во областа на граничниот стил воведува добредојдено, софистицирано чувств�

DEN 9231.52
Тексас А & М Универзитет 3 '5' килим
  • Ново
Мислење на купувачите:

Тексас А & М Универзитет 3 '5' килим

Покажете ја гордоста на вашиот тим на голем начин! Килиите на ултра плишани подрачја 3'x5 'нема да остават

DEN 1368.32