• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Бел коњ на бело“ платно уметност од фотоинци студио

Трговска марка ликовна уметност „Бел коњ на бело“ платно уметност од фотоинци студио

Buyers rating:
DEN 399.84

Износ

Уметник : Photoinc Studiosubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бел коњ во центарот на лесната сцена. Истакнати бои : Бела, сива боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бел коњ во центарот на лесната сцена.

Декларирани својства

Најдобри предлози