• Ново
Примарно злато Карат бело злато сино топаз и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато сино топаз и дијамантски прстен

Buyers rating:
DEN 928.00

Износ

Дизајнирано од 14 карат бело злато, овој романтичен прстен сигурно ќе додаде елегантна благодат на нејзиниот личен стил. Изложува 4 -мм тркалезна фацетирана швајцарска сина топаз скапоцен камен во центарот на дизајнот на срцето со пенливи I2 јасни кружни дијаманти акцент за привлечен изглед. This ring is available in finger size 5 and gemstone weighs 0.3 cttw.Metal Weight : 1.45 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Gemstone and Diamond Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 1.5mm Ring Size : 5 Gemstone Details : Тип : Швајцарија Сина топазбиртстон месец : Декември : Декември : Face Ted Shape : Round Size : 4 Mmweight : 0,3 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : I2 Color : I-JBirthstone месец : Април Април : Април. Пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 Карат бело злато, сино топаз, дијамант, родиум.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Стерлинг сребрени пити CZ обетки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Стерлинг сребрени пити CZ обетки

Обетките на Стерлинг Сребрен Кити Студи се омилени на сите Необичното писе е обложено во кубна циркониј

DEN 1.67