• Ново
Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Перница, Руби срце, бел сафир и карат Т.В. Тркалезен дијамант 14KT дво-тон златен 3-камен-хало прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Перница, Руби срце, бел сафир и карат Т.В. Тркалезен дијамант 14KT дво-тон

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Добијте шик елегантен изглед со овој привлечен миабела рубин, бел сафир и дијамантски 3-камен-камен орео-прстен. Изработено во бујно злато со два тон од 14 карати, овој безвременски прстен има перниче, со пикапови со пикапови, со пикапови, со пикапови од бел сафир, со перничиња (3х3мм), 12 (Г-Х-И , I1-I2) и 20 (G-H-I, I1) со кружни, дијаманти поставени од путер. Полиран на брилијантен сјај, овој шармантен прстен е одличен избор за себе или како подарок за вашите најблиски. Изработено во 14-тон-тон злато. 1-1/6 CT T.G.W. Руби и бел сафир. Руби сече : перница. Белиот сафир сечење : срце. 1/3 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1, I1-I2. Камења поставени од путер и путер. Бенд со : 2,1мм. 3-камен ореол прстен. Јули Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози