• Ново
Трговска марка ликовна уметност „налетот на ветер“ платно уметност од Georgeорџ Брејтнер

Трговска марка ликовна уметност „налетот на ветер“ платно уметност од Georgeорџ Брејтнер

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Georgeорџ Брејтнер Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две лица во сива облека што одат по патот. Истакнати бои : Тан, Греј, Црн Georgeорџ Хендрик Брејтнер, роден во 1857 година и почина во 1923 година, беше холандски сликар и фотограф. Тој беше важна фигура во импресионизмот на Амстердам. Забележано особено за неговите слики од улични сцени и пристаништа, јас сум реален стил. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две лица во сива облека одат по пат.

Декларирани својства

Најдобри предлози

ЧАРИКЛИЈА ЗАРИС 'ПАВПАВ VI' КАНВАС АРТ
  • Ново
Мислење на купувачите:

ЧАРИКЛИЈА ЗАРИС 'ПАВПАВ VI' КАНВАС АРТ

Уметник : Chariklia Zarris Предмет : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова п

DEN 2.33
Gogreen Power 6 '4-жичен опсег, засилувач, ft
  • Ново
Мислење на купувачите:

Gogreen Power 6 '4-жичен опсег, засилувач, ft

Gogreen Power (GG27206) е оценка на изведувачот, кабел за опсег од 8 мерачи Моќниот кабел е долг 6 метри Исто така е о

DEN 3.00
Стабилни изрази Карат
  • Ново
Мислење на купувачите:

Стабилни изрази Карат

Осигурете се дека вашиот стил да се восхитува од секој агол со овој зачудувачки цитрин и дијамантски пр�

DEN 2.67
Време на одмор 4ft дрво од бреза
  • Ново
Мислење на купувачите:

Време на одмор 4ft дрво од бреза

Додадете малку празничен шарм во вашиот простор со време на празник 4 'Бела бреза стап вештачко дрво за Б

DEN 2.00
Wedgeенски јазол Сандал клин
  • Ново
Мислење на купувачите:

Wedgeенски јазол Сандал клин

Клинот Малеа е „јазол“ вашиот просечен клин Овој прекрасен клин е направен со микро велур и има отворе�

DEN 324.00
Wrangler Boys Slim Fit фармерки, големини 4- & Husky
  • Ново
Мислење на купувачите:

Wrangler Boys Slim Fit фармерки, големини 4- & Husky

Слим вклопувањето на Classic Classic Classic Style на Wrangler Boys се среќава со модерно вклопување во овие фармерки на мо�

DEN 255.68