• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Златен слон“ платно уметност од Голи Мајаи

Трговска марка ликовна уметност „Златен слон“ платно уметност од Голи Мајаи

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Уметник : Голи Miamees Ubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има слон кој стои на десната страна на светла сцена. Истакнати бои : бела, сива, тен, розова, жолта, црвена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - слон кој стои на десната страна на светла сцена.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Бринли Ко.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Бринли Ко.

Додадете го најсечениот нов loafer во вашата гардероба со Millie Loafer од Brinley Co Овој симпатичен loafer има лизгање

DEN 799.84
Karcher пена млазница, 0. литар
  • Ново
Мислење на купувачите:

Karcher пена млазница, 0. литар

Млазница од пена со моќна пена без напор ги чисти сите видови на површини, на пр Боја од автомобил или мо�

DEN 2583.84
Надворешно 22 72 4 chaise перница
  • Ново
Мислење на купувачите:

Надворешно 22 72 4 chaise перница

Дневна во стил откако зеде прскање во базенот во задниот двор со надворешниот француски рабна салон пер

DEN 2279.84