• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Земја Поинсетис Чекор 01а„ Канвас уметност од Дафне Брисонет

Трговска марка ликовна уметност „Земја Поинсетис Чекор 01а„ Канвас уметност од Дафне Брисонет

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Floral Style : Country/Cottage Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови и црвени poinsettias на бела позадина со суптилни пол-точки. Истакнати бои : бела, розова, црвена, зелена, сива дафне Брисонет отсекогаш била привлечена кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дафне Брисоннет отсекогаш бил привлечен кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. - Розови и црвени poinsettias на бела позадина со суптилни точки од полкови.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Spiderman Crawl Red & White Kids Kids Setter Set
  • Ново
Мислење на купувачите:

Spiderman Crawl Red & White Kids Kids Setter Set

Создадете целосен изглед наменет да го израдувате секој млад херој среќен со овие листови за ползи на С�

DEN 527.68
Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance CPU ладилник
  • Ново
Мислење на купувачите:

Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance CPU ладилник

Екстремни перформанси ладење на процесорот со вграден Corsair Linkhave Комплет за компјутер што поддржува врв�

DEN 1.33
Скријкер на гробиштата
  • Ново
Мислење на купувачите:

Скријкер на гробиштата

Направете го вашиот двор застрашувачки со крик на гробиштата Оваа забавна декорација на Ноќта на веште�

DEN 559.84
Балустер - сет од 2
  • Ново
Мислење на купувачите:

Балустер - сет од 2

Додадете класичен допир на вашиот случај на скалило со инсталирање на украсен баластер Интересни и фор�

DEN 2015.84