• Ново
Карат Т.В. Црн дијамант 14kt жолто злато црно родиум позлатен прстен за ангажман

Карат Т.В. Црн дијамант 14kt жолто злато црно родиум позлатен прстен за ангажман

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Покажете ја вашата гардероба со овој прекрасен прстен за ангажман на црниот дијамант Миабела. Изработено во пенливо жолто злато со црна родиумска позлата, овој прстен има еден смарагден, блескав црн дијамант (7,5 х 5,5 мм) во центарот на прстенот што е убаво украсен на рингот со помош на поставување на Prong. Лизгајте го овој исклучителен прстен на прстот и за fallуби се во својата деликатна убавина и пенлива брилијантност. Засилен со висока полска завршница, овој прстен е сигурен дека ќе биде вреден додаток на секоја колекција на накит. Направено во 14 кт жолто злато. Црна родиум-позлатена. 1 КТ. Т.В. Црн дијамант. Дијамантско сечење : Емералд. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 1,6 мм. Прстен за ангажман на дијаманти. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Fairte Super Sparring Headguard Xlarge White
  • Ново
Мислење на купувачите:

Fairte Super Sparring Headguard Xlarge White

Ова е следната еволуција на нивната најпопуларна глава Тој нуди голема рамнотежа помеѓу покриеноста, в�

DEN 1.00
САД, АД миленичиња носач, мал, бел
  • Ново
Мислење на купувачите:

САД, АД миленичиња носач, мал, бел

Овој носач на миленичиња е совршено решение за транспорт на мали животни Носачот вклучува рачка, четири

DEN 2.67
Со дизајн Beachy Kine Doormat
  • Ново
Мислење на купувачите:

Со дизајн Beachy Kine Doormat

Дајте му на вашиот дом суптилна вибрација на плажа со E by Design Beachy Caren Doormat Кружниот геометриски дизајн на �

DEN 207.84