• Ново
Трговска марка ликовна уметност „хороскоп карцином“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „хороскоп карцином“ платно уметност од Моира Херши

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Моира Хершејсубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира соstвездието на рак на сина круг со бела позадина. Истакнати бои : Бело, сино, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Соstвездието на ракот на сина круг со бела позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Слики, регален океан
  • Ново
Мислење на купувачите:

Слики, регален океан

Ова уметничко дело има посебен начин на издвојување, неговите убави бои и уникатни дизајни го прават то�

DEN 398.40
Hotешки тркала Брзи и бесни возила
  • Ново
Мислење на купувачите:

Hotешки тркала Брзи и бесни возила

Fast & Furioе акција спакувана со глобална франшиза, изградена на брзина, акробации со пулсот и автомобили со

DEN 2.00
Ove Decors Tampa in. L in. W in.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Ove Decors Tampa in. L in. W in.

Ove Decors бесконечни 48 во сетот на вратата за туширање со шарки на Тампа без шарки има фиксен систем за шарк�

DEN 2.00
Беркли риба Дегоргер
  • Ново
Мислење на купувачите:

Беркли риба Дегоргер

Безбедно отстранете ги тврдоглавите куки со рибината риба од Беркли Беркли Риба Дегоргер : Ги отстранув

DEN 1.33
Натурализатор Алексис лизга
  • Ново
Мислење на купувачите:

Натурализатор Алексис лизга

Леснотија во овие Liveивејте ги лекарите за секојдневен стил Со чиста, рационализирана силуета, оваа гард

DEN 479.68
Клуп за лого на Оклахома
  • Ново
Мислење на купувачите:

Клуп за лого на Оклахома

Тимски специфични дизајнирани да ја покажат вашата посветеност Потребно ви е нешто посебно за да ја озн

DEN 159.68