• Ново
Праски и крем конус # средно памучно предиво, бело 14oz 400g, дворови

Праски и крем конус средно памучно предиво, бело 14oz 400g, дворови

Buyers rating:
DEN 248.96

Износ

Праските вашата креативност е единствената граница! Содржина : 100% памук. Големина по скин : 400g / 14oz, 616m / 674yd. Грижа : Машинско миење и суво суво. Мерач : #4 се влоши (среден). Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 20 sts x 26 реда со игла за плетење од 4,5 mm (САД 8). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 13 sc x 14 реда со кука со капчиња од 5 mm (САД H-8). Препорачана игла за плетење : 4,5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5 мм.

Декларирани својства

Најдобри предлози