• Ново
Дигитален мултиметар за стабилноста со LCD дисплеј и сонди на LCD-екранот- засилувач, Ом и напон тестер за места, континуитет на жица и батерии

Дигитален мултиметар за стабилноста со LCD дисплеј и сонди на LCD-екранот- засилувач, Ом и напон тестер за

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Решавање на проблеми со електрични проблеми во домаќинството со дигиталниот мултиметар со stalwart. Големиот LCD дисплеј е осветлен за да го направи мултиметарот лесен за читање во затемнети области. Телото на тестерот мери само 5,5 инчи долго, што го прави совршен за чување во алатка или џеб. Исто така, се одликува со флип-држач за употреба без раце додека тестирате батерии на автомобили или континуитет на жицата. Лесното читање Dial му овозможува на овој мултиметар да чита и струи на AC и DC, што го прави совршен за електричари на влез на ниво, хобисти и сопственици на домови. Сондите на иглата се поврзани со 27,5 долги жици, што ви дава доволно простор за тестирање на места, автомобилски батерии и континуитет на жица. Мултиметарот се напојува со вклучена 9 V батерија, така што е подготвен да работи надвор од кутијата. Stalwart е посветен на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на сите наши производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Белешка : Ова е ексклузивен производ на stalwart и само мултиметри од Stalwart. ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Stalwart е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Компакт- Телото на овој тестер за волти, ом и ампеража, што го прави совршена големина за складирање во алатка за патување на работни места, или во вашиот џеб додека работите . дисплеј со позадинско осветлување- големиот екран на екранот на ЛЦД се одликува со функција на сино осветлување За полесно да се направи отчитувањето на електрични места за домаќинства, автомобилски батерии и континуитет на жица во електроника . Мерење на двојна струја-Лесното читање на бирање има повеќе поставки што овозможуваат тестирање на наизменични и на директни струи, што го прави совршен додаток на алатката за кој било влез -Левела Електричар, хобист или сопственик на домови . Детали за производот Детали за сондата на жицата : 27,5 . Мултиметарски димензии : 5,5 "L x 2,75" W x 1,75 "H . Максимални читања : 600 V, 10 A, 200ma.

Декларирани својства

Најдобри предлози