• Ново
Трговска марка ликовна уметност „наставници миленичиња лама“ платно уметност од Шариклија Зарис

Трговска марка ликовна уметност „наставници миленичиња лама“ платно уметност од Шариклија Зарис

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лама во златна рамка. Истакнати бои : светло сина, бела, тен, кафеава светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лама во златна рамка.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност

Оваа чудна градинарска wallидна уметност е ликовна уметничка платно печатење од уметничкиот колектив Ма�

DEN 3.00