• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Рефлексија на offофре езеро“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Рефлексија на offофре езеро“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзансл : Современа трговска марка ликовна уметност 'joffre езерото рефлексија' платно уметност од Пјер Леклерк, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има планини што се рефлектираат во тиркизната површина на езерото offофре. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност

Оваа чудна градинарска wallидна уметност е ликовна уметничка платно печатење од уметничкиот колектив Ма�

DEN 3.00