• Ново
8. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, црно, се вклопува во 1984 година- Chevrolet Corvette

8. Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, црно, се вклопува во 1984 година- Chevrolet Corvette

Buyers rating:
DEN 1287.84

Износ

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им обезбедат на клиентите широк спектар на компоненти, опрема и делови за замена со висок квалитет, за поправка и пристап до нивните автомобили, камиони и други возила, Каи нуди реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат 16 x 8,5, 10 слотови, 5 LUG, 4,75 инчен образец на завртки, црна. Тоа одговара на вашиот Chevrolet Corvette од 1984-1987 година. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Kai 16 x 8,5 Преиспитано ОЕМ алуминиумско тркало, црно, Fits 1984-1987 Chevrolet Corvette 16 x 8,5, 10 слотови, 5 lug, 4,75 инчен шема на завртки, црна, изработена од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

Декларирани својства

Најдобри предлози