• Ново
Hydraulic Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачка на Raybestos BH

Hydraulic Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачка на Raybestos BH

Buyers rating:
DEN 303.84

Износ

Цревото на сопирачката Raybestos е дизајнирано да ја пренесе течноста за сопирачката од мастер цилиндерот во робовиот цилиндер за сопирање. Ова црево ги исполнува федералните стандарди за да се обезбеди перформанси и безбедност, истовремено обезбедувајќи подолг живот на цревата. Користете врвни фитинзи за да се обезбеди добар хидрауличен заптивка. Raybestos Element3 Црево за сопирачка : Врши на OE стандарди за да се обезбеди оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Ги вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките, вклучувајќи загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двојните затегнати фитинзи обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост. Одговара Изберете : 1990-1997,1999,2001-2005 Mazda MX-5 Miata и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Декларирани својства

Најдобри предлози