• Ново
Кабел за паркирање на сопирачките за паркирање Raybestos, БК се вклопува Изберете: 2001- Dodge RAM 2500, 2001- Dodge RAM 3500

Кабел за паркирање на сопирачките за паркирање Raybestos, БК се вклопува Изберете: 2001- Dodge RAM 2500, 2001-

Buyers rating:
DEN 5292.48

Износ

Производите на сопирачките на Raybestos Element3 им даваат ново ниво на контрола и доверба на возачите. Каблите на сопирачките на Raybestos Element3 се најтехнички напредните кабли достапни во индустријата. Нашите кабли за сопирачките Raybestos се идентификуваат идентично со стандардите што ги бараат производителите на оригинална опрема (OE) за да обезбедат оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Собранијата на сопирачките на Raybestos се тестираат за јачина, вклопување и отпорност на корозија. Ова дава беспрекорна изведба секој пат кога ќе се применат. Каблите на сопирачките на елементите3 ги вклучуваат сите загради во стилот на ОЕ и фитинзи за да се обезбеди вклопување и лесна инсталација на ОЕ. Raybestos Element3 Кабли на сопирачките : Перформанси - Врши идентично со OE стандардите. Тривалентните фитинзи со обложени цинк со легура - Обезбедете одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двојни затегнати фитинзи - Обезбедете подолг живот на цревото и исклучителна издржливост. Вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките - вклучуваат држачи, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Инсталација - Сите држачи и фитинзи во стилот на ОЕ овозможуваат лесна инсталација. Изберете Изберете : 2001-2002 Dodge RAM 2500 2001-2002 Dodge RAM 3500 2001 Dodge Ram van и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Црева за сопирачките на елементите
  • Ново
Мислење на купувачите:

Црева за сопирачките на елементите

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева..

DEN 2822.56
Цилиндри на тркалото на елементите
  • Ново
Мислење на купувачите:

Цилиндри на тркалото на елементите

Цилиндрите на тркалото Raybestos® Element3 ™ се врвно решение во индустријата за задниот дел Кратенките никога�

DEN 121.28