• Ново
Модерни нишки навој брои памучни чаршафи, роза, крал

Модерни нишки навој брои памучни чаршафи, роза, крал

Buyers rating:
DEN 863.84

Износ

Опуштете се и спијте удобно со овој луксузен сет на листови. Со дарежлива пресметка од 1000 нишки, овој лист сет е направен од мешавина од памук/полиестер/модал. Во најразлични опции со цврста боја што вклучува прекрасно полите со двојна дупка, овој сет на листови е сигурен дека ќе ја зголеми вашата спална соба. Високиот број на нишки обезбедува мекост и луксуз за да ви помогне да го завршите дизајнот на постелнината. Карактеристики : Материјали : 52-процент памук, полиестер од 40 проценти, 8% модал. Сет : Сет со листови со 6 парчиња. Сетот вклучува : (1) рамен лист, (1) вграден лист, (4) перници. 1000 броење на нишки. Упатства за нега : Безбедно за перење и машина за миење и фен . Вметната длабочина на џебот е 15 инчи. Упатство за нега : Препорачано - машинско миење нежен циклус со ладна вода. Сон суво или ниско суво суво . целосни димензии : Рамниот лист е долг 81 инчи широк x 96 инчи. Опремениот лист е широк 54 инчи широк x 75 инчи долг x 16 инчен џеб. Случаи за перници кои се ширина од 20 инчи x 30 инчи. Димензии на кралицата : Рамниот лист е долг 90 инчи X 102 инчи. Опремениот лист е широк 60 инчи широк x 80 инчи долг x 16 инчен џеб. Случаи за перници кои се ширина од 20 инчи x 30 инчи. Димензии на кралот : Рамниот лист е долг 106 инчи широк x 102 инчи. Опремениот лист е 78 инчи широк x 80 инчи долг џеб од x 16 инчи. Случаите со перници се ширина од 20 инчи x 40 инчи. Димензии на Калифорнија Кинг : Рамниот лист е долг 108 инчи X 102 инчи. Опремениот лист е 72 инчи широк x 84 инчи долг x 16 инчен џеб. Случаите со перници се ширина од 20 инчи x 40 инчи.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Комплет за броење на теми близнаци
  • Ново
Мислење на купувачите:

Комплет за броење на теми близнаци

Овој супер мек и ситен сет за броење на 300тина сет е 100% памук Понудени во низа бои, овој лист сет е совршен

DEN 863.84