• Ново
Мејсон Брукс Рајдер KN20C Брегот на Слоновата коска од марокански племенски килим, 5'0 7'0

Мејсон Брукс Рајдер KN20C Брегот на Слоновата коска од марокански племенски килим, 5'0 7'0

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Што добивате кога пригушената палета на бои се среќава со смела шема во уметнички избалансиран дизајн? Нашиот килим од слонова коска од коска, се разбира! Одликувајќи се со чиста бела позадина спортска сива, геометриска шема, ова суптилно дело за изјава нуди привлечно движење и димензија на вашиот простор. Екстремно разноврсна и изработена за да се раздели убаво со скоро секој стил на просторијата, парови од слонова коска совршено со елементарни, акценти на земја, како што се природни шуми, кожи и јути, како и посовремени личности со ултра-мод огледувани мебел и Силни архитектонски линии. Понекогаш, помалку е најдобро. Во тој случај, нашата минималистичка колекција Нокс е најдобра. Одликувајќи се со минималистички дизајни кои уметнички комбинираат геометриски обрасци со современа нехаланс, оваа уникатна низа килими нуди разиграна мешавина помеѓу негативниот простор и шема. Тивка, но сепак енергична, едноставна, но смела, нежна, но сепак тврда. Фаќајќи ја моделот за привлекување очи и современата вознемирувачка, сите наши килими на Нокс пукаат со личност, интригантен контраст и неутрални бои . Поставување на просторијата во уникатни дизајни и неутрални тонови, нашата колекција Нокс прикажува низа креми, сиви и белки Акцентирани од смислено направени обрасци и уметнички избалансиран негативен простор. Додека секој килим е уникатно своја, оваа колекција е зачудувачки разноврсна и вкусно е со широк спектар на домашни стилови. Без разлика дали барате да ја врзувате модерната куќа на фармата или да облекувате минималистички, современ простор, знаеме дека ќе го најдете следниот омилен килим во оваа колекција . додека нашата колекција Нокс служи како убаво разноврсна бонбони за очи за вашиот дом, овие, овие Килимите се подеднакво како функционални. Размислено дизајнирани и стручно направени, овие килими ќе понудат многу години заштита од подот, намалување на бучавата и целокупна топлина и луксуз во вашиот дом. Неверојатно кадифен текстура се чувствува толку мека под нозете, додека избледениот и отпорен на дамки, создава лесно чистење, специјално дизајниран со бурни домаќинства во умот.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Фудбалски килим Андерсон 20,5 x32.5
  • Ново
Мислење на купувачите:

Фудбалски килим Андерсон 20,5 x32.5

Заштитете го подот во стил и покажете го случајниот со фудбалски душеци од решенија за лиценцирање на с�

DEN 3071.84
LR Home Geometric Floral Medallion Laved Area reg, 6 '4'
  • Ново
Мислење на купувачите:

LR Home Geometric Floral Medallion Laved Area reg, 6 '4'

LR Home Patchwork Флорална медалјон во затворен простор, црвен / слонова коска, 4 'x 6', броење по пакет 1 : Инспирир

DEN 1.67
LOMAKNOTI KEHLEIGH DRAVAN 4 '6' BEIGE ORIENTAL INDOOR AREATION
  • Ново
Мислење на купувачите:

LOMAKNOTI KEHLEIGH DRAVAN 4 '6' BEIGE ORIENTAL INDOOR AREATION

Меките, ладни бои на овој килим во областа на граничниот стил ќе донесат здив на свеж воздух во вашата ка

DEN 6296.80