• Ново
A1HC органски памучни крпи GSM плишани пердуви на допир Брза сув рачен крпа, на сертифицирани Gots, ОЕКО-Те зелена сертифицирана, органска памучна крпа за памук, 20 x30

A1HC органски памучни крпи GSM плишани пердуви на допир Брза сув рачен крпа, на сертифицирани Gots, ОЕКО-Те

Buyers rating:
DEN 1999.84

Износ

Напредниот процес на ткаење резултира во илјадници фини, неоткриени јамки што го прават нашиот пердувски допир бргу суви крпи до 10 пати повеќе апсорбирачки од традиционалниот памук Тери. На меки 700 грама, овие органски памучни крпи се супер меки и брзо сушење. Изработено од 100% органски памук : Органскиот памук се одгледува без употреба на токсични и постојани пестициди и синтетички ѓубрива . кадифен и луксузен : луксузно плишано предиво со 2 пар Допирот дава долготрајна мекост без употреба на PVA. Брзата сува технологија обезбедува неверојатно апсорбирана конструкција и ткаење преку нула пресврт, правејќи ги овие крпи ултра-апсорбитни. Ниската лента помага во спречување на пролевање и отпорност на згаснување му помага на оваа крпа да ја одржи својата боја преку миење . Gots Certified & Oeko-Tex Green Certified : Овој производ ги исполнува строгите барања на глобалниот органски текстилен стандард (GOTS), светски водечки стандард за обработка на органски Текстил за да обезбеди поздрав дом за вас и подобра планета за сите. Кога купувате памук направен без штетни хемикалии или пестициди, придонесувате за почиста почва и водни патишта. Тестирани за штетни материи и производи значително во согласност со упатствата за ОЕКО-Текс . Лесен за грижа : машина за перење, едноставна за грижа и чистење. Овие рачни крпи се извонредно ракувани за да го натераат фен да одземе помалку време, на овој начин заштедувајќи време и трошоци за енергија. Тие се пренесуваат целосно од фен, нежни и меки за следново време .. Gets Certified & Oeko-Tex Green Corred : Овој производ ги исполнува строгите барања на глобалниот органски текстилен стандард (GOTS), светски водечки стандард за обработка на органски текстил за да обезбеди поздрав дом за вас и подобра планета за сите. Кога купувате памук направен без штетни хемикалии или пестициди, придонесувате за почиста почва и водни патишта. Тестирани за штетни материи и производи значително во согласност со упатствата за ОЕКО-Текс .. Лесен за грижа : Машинска пеење, едноставна за грижа и чистење. Овие рачни крпи се извонредно ракувани за да го натераат фен да одземе помалку време, на овој начин заштедувајќи време и трошоци за енергија. Тие се пренесуваат целосно од фен, нежни и меки за следново време.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Солиден лист за бања, 30 62
  • Ново
Мислење на купувачите:

Солиден лист за бања, 30 62

Антимикробниот лист за перформанси на главните теми е 87% памук и 13% рециклиран полиестер Овие меки, екст�

DEN 2.00
Клоро мијалници за миење садови, 12x12
  • Ново
Мислење на купувачите:

Клоро мијалници за миење садови, 12x12

Никогаш не можете да имате премногу мијалници Со име на кое можете да му верувате, овој 12пакет на мијалн�

DEN 639.84