• Ново
Зад-двор X-Scapes Сплит бамбус лекови ограда карбонизирана завршница ft h ft l

Зад-двор X-Scapes Сплит бамбус лекови ограда карбонизирана завршница ft h ft l

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Создадете рустикален изглед и чувство со суров разделен бамбус природно декоративно мечување што е доволно распоредено за да овозможи некоја филтрирана светлина, но сепак е доволно приватно за да се создаде чувство на изолација. Разновиден еколошки, одржлив материјал, разделената бамбус лекови ограда во карбонизирана е совршено решение за разубавување на оградата на ланецот или да се скрие непривлечна стара ограда. Користете го како скрининг на отворено, мечување или едноставно како декоративна позадина и обновете го вашиот двор. Инсталирањето на бамбус оградата е лесно, едноставно користете поштенски врски за да се прикачите на поддршката. Сила : Убавината на Бамбус е повеќе од длабока кожа. Всушност, бамбус е еден од најсилните градежни материјали што се достапни. Работата со тоа ви дава готов производ кој ќе биде построг и потрајни од другите опции . Одржливо : Споредете го бамбус со други материјали и ќе видите дека неколку опции го нудат неговиот стил, сила и одржливост по споредлива цена за цена . разноврсност : Бамбус има карактеристичен изглед и чувство, но не е ограничен во неговиот дизајн потенцијал. Користете Split Bamboo Fence Panel за да создадете природна ограда за приватност за вашиот двор или внатрешен двор . Употреба : Најдобро решение за разубавување на оградата на ланецот и да додадете шарм во вашиот градинарски пејзаж. Сплит бамбус, мечување на екранот е подготвено за инсталирање и лесно се грижи за ниско одржување. Мерења : Карбонизиран разделен бамбус летс Скрининг мерки за ограда 6 ft h x 16 ft L. Raw Bamboo столбови поделени во мали летви од приближно 5/8, летвите не се третираат. Изградбата на панелот за мечување на бамбус е подготвена да се инсталира и да им даде можност на потрошувачите лесно и брзо да ја прикачат на поддршка. (Поддршка не е вклучена). Во суво, умерена клима поделена бамбус мечување може да трае приближно 2-3 години. Во построгите клими кои доживуваат силни дождови, високата влажност и драстичните промени во климата ќе бидат значително пократки (приближно 6 месеци-1 година) . Х-скапите во задниот двор Сплит бамбус мечување е направено од природен бамбус од планината Анџи лоцирана во Кина, Кина, Сликите се испреплетени со 9 галванизирана жица.

Декларирани својства

Најдобри предлози