• Ново
Дорман 962- Сензор за позиција на коленестото вратило за специфични модели на Volkswagen одговара на Изберете: 2002- Volkswagen New Beetle, 2004- Volkswagen Jetta

Дорман 962- Сензор за позиција на коленестото вратило за специфични модели на Volkswagen одговара на Изберете:

Buyers rating:
DEN 199.84

Износ

Овој сензор за позиција на коленестото вратило за директна замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема за сигурна поправка. Овој дел претрпе широко тестирање за да се обезбеди сигурна изведба. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - Овој сензор за позиција на коленестото вратило е прецизен натпревар за вклопување и функција на оригиналниот сензор за опрема. Подготвени за инсталирање-одговара на конекторот за фабрички стил за инсталација на приклучок и игра. Економично решение - нуди оригинален квалитет на опрема по конкурентна цена. Тестиран квалитет - Овој дел претрпе широко тестирање за да се обезбеди квалитетен живот и долг животен век. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел се вклопува : Volkswagen Beetle : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Volkswagen Golf : 2004, 2005, 2006, 2007 Volkswagen Jetta : 2004, 2005, 2006. Дополнителни карактеристики Боја : Боја на дополнителни карактеристики : Црна.

Декларирани својства

Најдобри предлози