• Ново
1- Карат Т.Г.В. Овална пресечена агтринска агтринска и тркалезна дијамантска акцент 10kt жолто злато овална врска прстен

1- Карат Т.Г.В. Овална пресечена агтринска агтринска и тркалезна дијамантска акцент 10kt жолто злато овална

Buyers rating:
DEN 5664.00

Износ

Искра и насмевнете се со овој зрачен миабела Мадеира и цитрин и дијамантски овална врска прстен. Монтирано во бујно жолто злато, овој сушен прстен има овална, сет-сет-поставена од камења од цитрин (8x6mm) во центарот. Овој остварлив прстен исто така прикажува 18 дијаманти поставени со путер, поставени од путер (G-H, I2-I3) сместени во два отворени овални мотиви. Засилен со висока полирана завршница, овој беспрекорен прстен ќе го привлече вниманието на следната свадбена функција. Направено во 10 кт жолто злато. 1-1/10 CT T.G.W. Мадеира цитрин. Мадеира Цитрин сечење : овална. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсег : 1,2мм. Прстен на овална врска. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози