• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Овална секара гранат и 0. карат дијамант 10kt жолто злато прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Овална секара гранат и 0. карат дијамант 10kt жолто злато прстен

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Овој миабела гарнет и дијамантски акцент пресврт со својот луксузно жолто злато во комбинација со длабоката боја на гранат формира непогрешливо парче накит. Изработен со жолто злато, овој зрачен прстен има овален, со гарнит-камења од гранат, поставен гарнет (10х8мм) во центарот, прекриен со два дијаманти, поставени од гранка (G-H-I, I2-I3) на неговите страни. Полиран до совршенство, изопачената шема на прстенот го прави необичен прстен што прави совршен подарок за исклучителна жена. Направено во 10 кт жолто злато. 3 CT T.G.W. Гарнет. Гарнет исечен : овален. 0.01 CT T.W. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Прстен за пресврт. Ширина на опсегот : 1,8мм. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Bootенски чизми Ријана
  • Ново
Мислење на купувачите:

Bootенски чизми Ријана

Време е да ги ловиме оние прекрасни чизми за есен и ние ги натеравме нашите Мук Лукс да ве чекаат...

DEN 3.00
Авантуристичка торба Допл Дафел
  • Ново
Мислење на купувачите:

Авантуристичка торба Допл Дафел

Каки Главни мерки за одделение 26 "x 13 " x 9 " Приближен капацитет 3200 кубни инчи Единствена голема торба за п�

DEN 1.00
Mousepad на игри со мини-големина на Taito
  • Ново
Мислење на купувачите:

Mousepad на игри со мини-големина на Taito

Со мансарди за крпа, честопати треба да жртвувате или брзина или контрола Не со Таито Taito може да се пофа�

DEN 2.33
Копчиња од Остин Пеј 1,25
  • Ново
Мислење на купувачите:

Копчиња од Остин Пеј 1,25

Прославете го вашиот тим случајно со ова копче со 4 пакувања поставени од Винкрафт Секое копче има разли

DEN 239.84