• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Чаир Мускока“ платно уметност од Дејвид Костент

Трговска марка ликовна уметност „Чаир Мускока“ платно уметност од Дејвид Костент

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Дејвид Chestnutt Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Contectional Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има модерна графичка графичка графичка на Адирондак Чаир на пристаништето со коктел. Истакнати бои : тен, бела, жолта, сина, задебеница, виолетова по дипломирањето на колеџот за уметност и дизајн во Онтарио, Дејвид има хонорарен во графички дизајн и илустрација повеќе од триесет години. Тој има произведено слики за клиенти низ Северна Америка, вклучувајќи ги и Браќата Leaver, Торонто Starвезда, АТ & Т, стерео преглед, Случајна куќа, Кока-Кола, ТВ-водич, Мекдоналдс, Вол Стрит Journalурнал, Тојота и многу други. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Современа графичка графичка столица на Адирондак на пристаништето со коктел.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Brights Comforter поставен од RealTree
  • Ново
Мислење на купувачите:

Brights Comforter поставен од RealTree

Идеално за секој што ужива во одличните на отворено, комплетот за постелнина на Realtree Brights Comforter ја носи с�

DEN 1.00