• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Затегната хоризонт I“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Трговска марка ликовна уметност „Затегната хоризонт I“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : ennенифер Голдбергерсјубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелена и сина боја што ја пополнува рамката. Истакнати бои : бела, зелена, сива, чаша, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Зелена и сина боја што ја исполнуваат рамката.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Атлетски чевли за мажи во Авиа, мажи
  • Ново
Мислење на купувачите:

Атлетски чевли за мажи во Авиа, мажи

Машкиот Вон на Авиа е одличен сеопфатен атлетски чевли кој не само што е удобен, туку се одвива исклучит�

DEN 0.67