• Ново
Тројни извадени раце уникатни црни скејтбординг нараквици на зглобот

Тројни извадени раце уникатни црни скејтбординг нараквици на зглобот

Buyers rating:
DEN 207.20

Износ

Triple осум ангажирани раце на ракавици за гарда на зглобовите се трикратни нараквицата на Трипл 8, со целосна заштита на зглобот, заедно со безбедното вклопување и покривање на ракавица. Ангажираните раце се карактеризираат со кожа од горната жито и целосна подлога за максимална заштита. Овие нараквици на зглобот на зглобовите вклучуваат ABS-отпорни на влијанија, кои се наоѓаат на горниот и долниот дел за заштита на зглобовите, стабилност и поддршка. Сплитите на зглобовите се лесни за отстранување и замена, а слоевите на пена што апсорбираат на шокот Ева со двојно шиење додаваат издржливост за тешко абење и солза. Нивната густа лента за поддршка на неопренови со прилагодливи затворања на кука и јамка обезбедува безбедно вклопување, а интегрираната јамка за влечење го прави ставањето на ракавиците брзо и лесно. Идеално за скејтбординг, ролери, ролерско дерби и уметничко лизгање, овие нараквици се заштитна опрема за про-ниво, дизајнирани за тешка употреба. Трипл осум ангажирани раце на ракавици за гарда на зглобовите се достапни во четири димензии за да одговараат на деца, млади и возрасни (мерка околу раката на колена) : мали вклопувања 7,0 - 8,0 инчи, средно вклопуваат 8,0 - 9,0 инчи, големи вклопуваат 9,0 - 10,0.0 Инчи, и Х -Голем се вклопува 10,0 - 11,0 инчи. Продаден како пар. Нараквици за скејтбординг со кожени кожни жито со интегрирани чувари на зглобовите дизајнирани за максимална заштита и поддршка. Сплитите на ABS отпорни на удар на горниот и долниот дел се отстранливи и заменливи по тешкото абење и солза. Вклучува слоеви на пена што апсорбираат Ева со двојно шиење за издржливост.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Бринли Ко.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Бринли Ко.

Подгответе се во удобност и доверба со Едели од страна на Бринли Ко Овој чизми со широкопојасен телес е �

DEN 640.00