• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Греј Хилс II“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „Греј Хилс II“ платно уметност од Крис Пашке

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Artist : Chris Paschke Subject : Abstract Style : Modern & Contemporary Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features rolling grey hills in an abstract purple and blue landscape.Chris Paschke's comfort with the Sumi brush and continuing study with Азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тркалачки сиви ридови во апстрактен виолетова и сина пејзаж.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Skootz Brandband, New York Rangers
  • Ново
Мислење на купувачите:

Skootz Brandband, New York Rangers

Скитзните ленти и опрема за вентилатори се официјално лиценцирани Тие се отпорни на пот, истегнати и ис�

DEN 2.33
Подигнат слајд во државата Флорида
  • Ново
Мислење на купувачите:

Подигнат слајд во државата Флорида

Лизгајте се на овие Алабама Кримсон Плима крена слајдови на денот на играта за да додадете дополнителен

DEN 2.33