• Ново
Coolaroo галон тркалезна ткаенина растат торба со дренажни дупки, УВ отпорни и издржливи рачки - пакет, челична сива боја

Coolaroo галон тркалезна ткаенина растат торба со дренажни дупки, УВ отпорни и издржливи рачки - пакет, челична

Buyers rating:
DEN 383.84

Износ

Оваа ткаенина од куларус 10 галон растат торба со дренажни дупки, УВ отпорни и издржливи рачки - 1 пакет, челична сива боја создава лесна, дишечка околина за вашите растенија да растат побрзо и поголеми. Нашата издржлива, плетена ткаенина му овозможува на воздухот да навлезе во почвата, автоматски да ги градина корените и предизвикува растението да никне повеќе корени. Ова доведува до подебели, повеќе влакнести корени и поздраво растение, забрзување на растот и зголемување на приносите на растенијата. Ткаенината за дишење ја зголемува дренажата и аерацијата за да се заштити од надминување и да ја регулира температурата на почвата, одржувајќи ги корените поладни во текот на летото. Нашите силни, засилени рачки и лесен дизајн го олеснуваат преместувањето на вашата градина, затворен или на отворено, и тие се склопувачки за лесно складирање. Тие исто така се лесни за чистење на цревата и повторно да се користат сезона по сезона за да можете да уживате во овие украсни жардинери за наредните години. Кога користите затворено, ставете ја торбата на послужавник за да ги заштитите површините од водата за одвод. 100% рециклирана ткаенина е природно отпорна на мувла и мувла, без БПА, без фталат и без олово, одржувајќи ја вашата градина безбедна и среќна. Трајната плетена ткаенина што може да дише HDPE е лесна и пропустлива што овозможува вашата градина да никне повеќе влакнести корени, забрзување на растот и зголемување на приносите на растенијата. Изградбата на ткаенината ја зголемува дренажата и аерацијата на водата за да помогне во заштитата на вашиот зеленчук, овошје и билки од прекумерност, како и регулирање на температурата. Со засилени рачки со тешки работи, овие преносни торби за одгледување прават садење, движење и негување на вашата градина ветре. Овие градинарски кеси се лесни за чистење со вода и можат да бидат погодно складирани од година во година, како резултат на нивната набиена структура. 100% ткаенина што може да се рециклира, овие жардинери за ткаенини се природно отпорни на мувла, мувла и се ослободени од BPA, фталат и олово хемикалии.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Машка маичка за машка пика
  • Ново
Мислење на купувачите:

Машка маичка за машка пика

Полиран, убав и разноврсен додаток на вашата гардероба Оваа кошула со кратки ракави од пика од Georgeорџ е �

DEN 560.00
Madden Girl Goldiie Footbed Sundal
  • Ново
Мислење на купувачите:

Madden Girl Goldiie Footbed Sundal

„Goldiie“ на Мадден Девојка е класична силуета за нозе во кревет со дното на платформата Се одликува со дн�

DEN 2.67