• Ново
Надворешна боја на Хеп, надворешна боја + буквар полу-сјај, тенок мраз сив, галон

Надворешна боја на Хеп, надворешна боја + буквар полу-сјај, тенок мраз сив, галон

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Glidden® High Endurence® Plus Надворешна боја + Primer го носи квалитетот што го очекувате од Glidden® до вашите проекти на отворено. Оваа изведба на латекс-боја е идеална за правилно подготвена или претходно обоена надворешна дрво, штуко, бетон, претходно примиран и неискрена табла, табла за цемент на влакна, измешана алуминиум, исушена винил обвивка*и метал. 100% акрилна формула штити од УВ зраци и се спротивставува на бледнее во боја. Обезбедува одлична скриена и адхезија и облога отпорна на мувла што може да се примени на ниски температури (до 35ºF). *Винил обвивка и слични пластични композити не треба да бидат обоени со боја потемна од оригиналната боја. Сликањето винил обвивка или пластични композити со потемна боја може да предизвикаат да се искриват. Изборот на боја за употреба преку винил обвивка е ограничен. За информации, јавете се на 1-800-441-9695. Надворешна течна боја + буквар*. 100% акрилик. Одлично покривање на адхезија до 400 квадратни метри по галон. Се спротивставува на бледнее, пукајќи суво време 30-60 минути, повторно 2-4 часа. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Super Tech Ca Cluss Cluss Clean, 14. Оз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Super Tech Ca Cluss Cluss Clean, 14. Оз

Нека го остави вашето возило да запре! Чувајте го вашиот автомобил непречено возење со Super Tech нехлориран

DEN 0.67
Главни рамка за слика на Габи Роуз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Главни рамка за слика на Габи Роуз

Изберете рамка што ја истакнува вашата фотографија и истовремено ја надополнува вашата личност...

DEN 2.33
Maison des Fleurs v 'Canvas Art by Danhui nai
  • Ново
Мислење на купувачите:

Maison des Fleurs v 'Canvas Art by Danhui nai

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Француски Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвен

DEN 2.67