• Ново
Зимска команда Goodyear LT Winter LT245 75R 121 118Q E лесни камиони гуми за вклопување: 2011- Chevrolet Silverado HD WT

Зимска команда Goodyear LT Winter LT245 75R 121 118Q E лесни камиони гуми за вклопување: 2011- Chevrolet Silverado

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Goodyear Зимска команда LT LT245/75 R17 121/118 Q Eover Viewthe Goodyear Winter Command LT е светло -камион зимска гума што е исто така одличен избор за SUV, CUV, минивани, па дури и автомобили. Зимската команда LT е дизајниран за силна влечење во зимското време, заедно со манирите на патот, квалитетот на возењето и нискиот шум на целата сезона или турнејата гума. Мрежата на Sipes додава стотици дополнителни рабови за гризење за подобрување на зимската влечење. Моделот на насока на шарите на тројната зона вклучува опсежни жлебови и странични решетки што ги канализираат дождот, снегот и се оддалечуваат од контактната лепенка на Тир за да го намалат ризикот од хидропланирање. Формулацијата на гума е дизајнирана да остане флексибилна во под-замрзнувачки температури за постојана влечење и перформанси. Може да се закопне со столпчиња, каде што е дозволено, за понатамошно зајакнување на влечење во екстремни зимски услови. Челичните ремени, полиестерската обвивка и конструкцијата од 10 подножје промовираат подолг животен век. Како и сите зимски гуми, Goodyear Winter Command LT треба да се замени со гуми од сите сезони кога температурите се над 45 степени F.

Декларирани својства

Најдобри предлози