• Ново
Обединета расадник во живо Сансесерија Лорентии затворен куќички висок во одгледувач тенџере

Обединета расадник во живо Сансесерија Лорентии затворен куќички висок во одгледувач тенџере

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Возрасна од Обединетата расадник, Сансевиерија Лауренти, или змија од змија, како што обично се нарекува, е лесна зимзелена зимзелена зимзелена зимска грижа што ќе додаде години на убавина и елеганција на секој декор. Неговите лисја во форма на меч се длабоко зелени со светло-сиво-зелени хоризонтални ленти и неговиот исправен карактер го прави популарен избор во кој било дом или канцеларија. Да ве натера да засадите да изгледате најдобро, Сансевиерија најдобро прави во средна до светла светлина и вода за да ја задржи почвата влажна, но спречува да се исуши. Зелените лисја на Сансевиерија се одлични прочистувачи на воздухот за дома и канцеларија, го чисти воздухот подобро од повеќето други растенија во затворен простор, помага да се отстранат испарливите органски соединенија и да се претворат многу CO2 во кислород ноќе, што го прави идеално да го чувате во вашата спална соба , Сансевиерија е исто така добро растение на отворено во умерена клима, се чувствува удобно помеѓу 50â ° F - 90â ° F. Задебелениот и незгоден изглед на Сансевиерија го прави омилен за ентериери, оваа фабрика за лесна грижа може да толерира мала до светла индиректна светлина и ќе се вклопи добро во која било просторија или простор на отворено. Разубавете го вашето растение со широк избор на садови од домашното складиште, рака избрана и испорачана свежа од нашите полиња во специјализиран контејнер за испорака. Мерењата се земаат од дното на тенџерето до горниот дел од растението.

Декларирани својства

Најдобри предлози