• Ново
Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник

Зачувување на 14KT жолто злато свадбеник

Buyers rating:
DEN 6399.84

Износ

Овој 5мм свадбен бенд има високо-полирана завршница во 14 кг жолто злато за класичен изглед. Овој прстен е совршен избор да го надополни вашиот прстен за ангажман со својот безвременски изглед и беспрекорни детали за дизајнот. Овој венчален прстен е најдобриот начин да го обележите вашиот посебен ден и да кажете "Јас го правам " засекогаш. Keepsake 14kt жолто злато 5мм венчален бенд прстен со висока полска завршница. 14kt жолто злато за додаден сјај. Спакувано во кутија за прстенести за дарки што може да се подари. Придружено со сертификат за автентичност за дополнително уверување. Совршен како бенд за свадби, прстен за ангажман или како роденден, Божиќ, Денот на вineубените, свадба, ден на мајки, ден на таткото или друг подарок за специјална пригода . Достапно во широк спектар на големини на прсти, жолто или бело злато и 10 KT или 14kt злато. Овој оригинален прстен за задржување има исклучително 14 кг жолто злато за класичен и елегантен изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата, облеката и другите накит . Колекцијата за невестински невести е стручно направено од квалификувани занаетчии кои создаваат убав накит уште од 1930 година. е достапен луксуз, направен со највисок квалитет на материјали и скапоцени камења. Ние одржуваме непоколеблива посветеност на нашите клиенти - гарантирајќи највисок квалитет по најниски цени. За да ја обезбедиме автентичноста на нашиот накит, ние го гравираме името на чуварот на секое парче . За помош при утврдување на големината на прстенот, кликнете на подолу хиперврска што ќе ве одведе до чуварот - најдете го вашиот водич за големина на прстенот . Белешка : Кога го печатите овој водич, не заборавајте да ја поставите скалата на 100% во поставките за печатење. http : // : 600 // headsakeringsizerguide.pdfâ.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Унис тенок 14-тина златен свадбен бенд
  • Ново
Мислење на купувачите:

Унис тенок 14-тина златен свадбен бенд

Овој тенок свадбен бенд има стил на унисекс кој е совршен за него или неа Поставено во злато 14 KT над меси�

DEN 479.36