• Ново
Здраво хоби акрилни тегли за боја, 3-пакувања, основни тегли за боја

Здраво хоби акрилни тегли за боја, 3-пакувања, основни тегли за боја

Buyers rating:
DEN 47.68

Износ

Зачувајте ги вашите материјали за сликање со тегли за примарни акрилни бои на Hello Hobby! Со 18 основни бои во пластични садови што можат да се ревидираат, лесно е да се создадат разнобојни уметнички дела. Истражете ја уметноста на мешање во боја за да ја создадете секоја боја на виножитото-мешавина од црвена и сина боја за да направите виолетова или жолта и црвена боја за да направите портокал-или, додадете бело за да ги осветлите вашите бои и црна за подлабоки, потемни нијанси! За живописни, заситени бои, користете ги боите како што се - или, за да покриете големи области со полесен слој на боја, додадете малку вода! Препорачано за уметници на возраст од 3 и повеќе години. Здраво хоби акрилни тегли за боја, 3-пакувања, примарни бои на бои, 18 тегли боја во контејнери што можат да се ревидираат, го насликаат денот со здраво хоби акрилна боја-овој пакет пакет има 18 тегли, во кој има шест различни светли бои. Примарните бои на бои се задолжителни во занаетчиската просторија на секој уметник-користете ги овие акрилни бои за да создадете живописни уметнички дела. Пластичните тегли што можат да се реализираат го олеснуваат зачувувањето на боите за повторна употреба. Истражете ја вашата креативност и научете како да комбинирате бои за да создадете нијанси и нијанси кои додаваат текстура и димензија на секое сликарство. Пар со други занаетчиски материјали за здраво хоби како четки за бои, палети, платна и многу повеќе. Одлично со најразлични површини, вклучувајќи хартија, дрво, платно и многу повеќе. Пакетот вклучува : 18 тегли со акрилна боја (црвена, сина, жолта, зелена, црна, бела) 0,75 fl. Оз. Секој. Опсег на возраст : 3+.

Декларирани својства

Најдобри предлози