• Ново
Геометриски утешител на 7 парчиња црно-злато Глен, крал

Геометриски утешител на 7 парчиња црно-злато Глен, крал

Buyers rating:
DEN 1663.84

Износ

Облечете се во вашиот кревет во зачудувачки обрасци со главните геометриски ткаени jacquard microfiber comforter сет. Привлечен додаток на вашиот мастер-декор на спалната соба, овој комплет за утеха се одликува со меѓусебно блокирање на геометриските дизајни на ткаена ткаенина quакард. Овој сет со 7 парчиња кревети вклучува утешител, срам, здолниште во кревет и три украсни перници (quакард, ватирана и лабава кожа перници) за координиран изглед. Направено од 100% полиестерски микрофибер, утешителот и срамните се меки и лесни за целогодишна здружение и машина за перење за брза и лесна нега. Можете да го задржите сетот да изгледа и да се чувствувате свежо со машина што го мие во ладна вода и да го исушите на ниско поставување. Декоративните перници се само чисти само. 7-парчен џакард утешен сет. Карактеристики ткаени геометриски дизајни на quакард. Направено од 100% полиестерски микрофибер. Машинска миење за брза и лесна грижа. Кинг сет вклучува : 1 утешен (104 x 92 инчи), 2 срамни (20 x 36 инчи), 3 декоративни перници (16 x 16 инчи, 14 x 14 инчи, 12 x 16 инчи), 1 креветче (78 x 80 инчи + Пад од 14 инчи).

Декларирани својства

Најдобри предлози