• Ново
Заменски RM мотор Splash Shield компатибилен со - Mercedes Benz GLC 2017- GLC AMG FRONT

Заменски RM мотор Splash Shield компатибилен со - Mercedes Benz GLC 2017- GLC AMG FRONT

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Тип на специфични производи на производи : Директна замена Продадена Продажба : Продадена индивидуално, број на броеви : 253524093064 REPLACES PARTSLINK Број : MB1228171 INTERCHANGE Дел Број : 253524093064, MB1228171 Warranty : 1-годишна неограничена моторна гаранција за мотор за да се заштита на моторот за да се заштита на вашиот мотор за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се заштити моторот за да се заштита на вашиот мотор за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се заштита на моторот за да се загради т, кал, вода и други загадувачи. Секој штит за прскање на моторот е направен на фабрички спецификации, овозможувајќи ви лесно да го вратите вашето возило во оригинална состојба. Карактеристики и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашиот оригинален штит за прскање на моторот. Изработени до фабрички спецификации за инсталација без проблеми, загарантирана.Премиумска заштита, високо-квалитетна градежна градба се брани против нечистотија, кал, вода и други загадувачи. Подготвени да го вратат вашето возило на нова состојба. Со следниве возила : Позиција : Front Mercedes Benz2016-2021 GLC300 (подмодел : 4 Matic, Base) 2017-2021 GLC43 AMG 4 Matic го заменува OE Бројот : 253524093064. Заменува број на делови : MB1228171. Број на размена на дел : 253524093064, MB1228171. Fits Select : 2019,2021 Mercedes-Benz GLC 300 4 Matic 2017-2018,2020 Mercedes-Benz GLC Coupe 300 4 Matic 2016 Mercedes-Benz GLC 300 2019 Mercedes-Benz GLC купе 43 4 Matic AMG 2017 Mercedes-Benz GLC 43 4 Matic AMG и повеќе-повеќе Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Декларирани својства

Најдобри предлози