• Ново
4-пакет, 4. внатре Eco+Grande Supertunia Vista Paradise Live Plant, розови цвеќиња

4-пакет, 4. внатре Eco+Grande Supertunia Vista Paradise Live Plant, розови цвеќиња

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Supertunia Vista Paradise од докажани победници има средна големина на лубеница розови цвеќиња со лосос-розови потколеници. Супертунија Виста Петунија се многу енергични, се фантастични пејзажни растенија и се одлични во големи контејнери, каде што функционираат како полнила и шилери. Во градинарските кревети, тие ќе работат или во предниот или средината на креветот. Оваа годишна толерантна топлина и суша привлекува пеперутки и колибри. Пакување со растителни напојувања од докажани победници® : Воведување на Еко+Гранде четири пакувања! Eco+Grande е сад за менување на играта направена од растенија! Овој сад што може да се компостира е направен од обновливи растенија од скроб, како пченка, трева и шеќерна репка одгледувана во Соединетите Држави. Еко+Гранде има хранливи материи вградени во wallидот на садот што им помага на растенијата да растат поголеми и побрзи цела сезона. Докажаните победници® Eco+Grande можат да бидат засадени директно во почвата со едноставно повлекување на 4-те јазичиња на дното на садот за да ги изложат корените и да го ставаат садот и да засадат директно во дупката пред ископа. Висок 1-2 стапки, широк 2-3 метри, и патеки до 3 метри на зрелост. Потребно е делумно до полно сонце (4+ часа). Годишно освен во зони 10-11. Годишните растенија се високи 4-8 внатре во пратката. Контејнерите на Гранде се со дијаметар од 4,25 инчи и високи.

Декларирани својства

Најдобри предлози

4. Внатре.
  • Ново
Мислење на купувачите:

4. Внатре.

Триколор слатка компир лоза од докажани победници има прекрасни зелени, розови и бели лисја што ќе заос�

DEN 3015.04
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT
  • Ново
Мислење на купувачите:

dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

Докажани победници 2 G Комбо прерии пожар Prairie Fire е повеќевидови годишна комбинација со црвени и розови /

DEN 2.33