• Ново
Постелнини со мали животни од алфапет аспен

Постелнини со мали животни од алфапет аспен

Buyers rating:
DEN 1759.84

Износ

Создадете удобен простор за вашето домашно милениче со постелнината Alfapet Aspen. Тој е погоден за глувци, хрчаци, зајаци и други цицачи, како и за влекачи и птици. Набавено од лесно обновливи аспективни дрвја, тој не содржи масла од дрво и е без мириси. Неговите хипоалергични и нетоксични својства го прават побезбедна опција и за домашни миленици и за нивните сопственици. Ставете го на дното на аквариумот, кафезот или другото живеалиште и редовно да се менува за да ја одржите областа чиста. Оваа постелнина за мали животни им дава удобно место за спиење, гнездо, па дури и тунел. Alfapet Aspen постелнина постелнина за мали животни : извори од лесно обновливи аспективни дрвја. 100% стерилни и без дрво масла и мириси. Нетоксичен и не-алергенски. Им овозможува на животните да тунел, да копаат и да спијат удобно. Аспен постелнината е погодна за гербили, хрчаци, глувци, заморчиња, зајаци, стаорци, ферети, птици и влекачи. Достапно во единечен или 2-пакет. Лесно се менува при чистење на кафези.

Декларирани својства

Најдобри предлози