• Ново
Luxpaper 4bar Покани коверти, Peel & Press, 1 8, златна искра, 90lb, пакет

Luxpaper 4bar Покани коверти, Peel & Press, 1 8, златна искра, 90lb, пакет

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Дали барате висококвалитетен плик А1 за RSVP, зачувајте ги датумите, поканите, најавите, писмата и другите испраќања? Овие коверти се совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и притиснете! Едноставно извадете ја лентата од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. 90lb. Ковертите со тежина на текст се одличен избор. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Површината на овие коверти не е компатибилна со печатачите и не треба да се отпечати, тие исто така не се идеални за пенкала за мастило или гел. Препорачуваме да користите етикети со адреси и налепници. Овие коверти со покана А1 мерат 3 5/8 "x 5 1/8 " (92mm x 117mm) што ги прави совршени за покани за покани и повеќе. Тие исто така можат да се вклопат во сите други коверти со големина „А“. Ако сте задолжени за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање на луксузни коверти се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на забавата. Luxpaper 4bar A1 коверти. Големина : 3 5/8 x 5 1/8 инчи. Златна искра. Количина : 50 пакет. Користете ги овие коверти за AL, вашите потреби за испраќање, како што се Божиќни картички, зачувајте ги датумите, благодарам и многу повеќе!.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Luxpaper мини коверти, lb. wisteria purple, пакет
  • Ново
Мислење на купувачите:

Luxpaper мини коверти, lb. wisteria purple, пакет

Дали барате пакет со висококвалитетни, мини коверти за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие ков�

DEN 2.67
Ангери sturdi-kleer vinyl-датотека џеб
  • Ново
Мислење на купувачите:

Ангери sturdi-kleer vinyl-датотека џеб

Тешки .008 кристално чисти винилни коверти нудат предниот и задниот дел од палецот и ексклузивна лесна от

DEN 3.33