• Ново
Агилност автоматски делови за радијатор за модели специфични за Lexus

Агилност автоматски делови за радијатор за модели специфични за Lexus

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски радијатори кои опфаќаат над 98% од сите апликации за возила во Северна Америка. Секоја марка од Акура до Волво за модели години 1960 година. Агилност има овластени радијатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на производителот. Инженеринг и произведен под ISO 9001 / TS16949 Систем за квалитет, секој радијатор е тестиран од 100% протекување. Агилност нуди целосна линија на автомобилски радијатори кои опфаќаат над 98% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на многу различни начини : зголемени термички перформанси, подобрени карактеристики на дизајнот и дизајн на заедништво за максимална достапност со минималната количина на делови.; Агилност нуди овластени радијатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на производителот кои се подготвени да ги инсталираат надвор од кутијата.; Инженеринг и произведен под системот за квалитет на ISO TS16949, секој радијатор е 100% тестиран на протекување . Пластична конструкција на резервоарот. Радијатор - 1 ред. Основни димензии - 15,75 x 29,81 x 1 (инчи). Дизајн на проток, без ладилник за моторно масло, со ладилник за масло за пренос. Капка вклопување за лесна инсталација во вашето возило.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Глобален радијатор 13296C
  • Ново
Мислење на купувачите:

Глобален радијатор 13296C

Радијаторите се важен дел од системот за ладење на моторот Главната функција на радијаторот е да се изв�

DEN 1373.92